Home

 

 

Klub Motorowy

 

 

- Historia

 
 

- Działalność

 
 

- Zawodnicy

 
 

O Zawodach

 

 

Miejsce Zawodów

 

 

Program Zawodów

 
 

Lista Zawodników

 

 

Regulamin / Zgłoszenie

 

 

Baza Noclegowa

 

 

Wyniki

 

 

Galeria / Relacje

 

 

 

 

 

 

 

 

Działalność Klubu Motorowego

 

Klub do 1991r. finansowo (oprócz własnych środków uzyskiwanych z PZM) wspierany był głównie przez ZCP, Urząd Miejski w Kwidzynie. W 30-o letniej historii sportowej klub najwyższe trofea sportowe zdobywał w latach 1979-1984 (rajdy obserwowane) W 1979r. H.Olech zdobył III miejsce w Mistrzostwach Polski kl.125ccm. w rajdach obserwowanych, w 1980 r. Mistrzem Strefy Północnej w rajdach enduro został Andrzej Krzysztofiak (zawodnik jeżdżący w Trialu i Enduro), 1981r. G. Burczyński – Mistrz Polski, S.Czartoryjski – II V-ce M.P. młodzików, T.Ulenberg     V-ce mistrz Polski kl.125ccm, klub-Mistrz Polski,   1982r. Jacek Olech V-ce mistrz Polski juniorów, S.Czartoryjski  IIIm. Kl.młodzik, klub II miejsce 1983r. M.Ostrzyżek V-ce mistrz Polski, D.Posim III miejsce –klasa młodzik, klub II miejsce 1984r. M.Ostrzyżek III miejsce D.Posim IV miejsce w klasie młodzik.

Młodych zawodników równie dobrymi wynikami wspierali m.in. zawodnicy: Z.Wąsik, A.Kuczyński, M.Arkuszewski, W.Zaremba, W.Susłowicz, Z. Jankowski, S. Jędrzejczyk. W latach 86-93 klub był reprezentowany (ze względów finansowych) jedynie przez młodzież w rajdach enduro i trialu. Michał Ostrzyżek w 1989 zdobył tytuł II v-ce Mistrza Polski w kl.125ccm Junior, Daniel Posim v-ce Mistrz Polski kl.50ccm. w rajdach enduro.

 

Oprócz startów w zawodach klub był organizatorem wielu eliminacji Mistrzostw Polski, Mistrzostw Strefy i Mistrzostw Okręgu w rajdach obserwowanych, enduro i motocrosie. W roku 1991 zmarł nagle mając 81 lat nieodżałowany do dziś nestor sportów motorowych i prezes KKK „Celuloza” Jan Młynarski.

Gdy ZCP K-n zostały sprzedane dla International Paper odszedł główny sponsor klubu, klub zaczął borykać się z kłopotami finansowymi. Klub też zmienił nazwę na Kwidzyński Klub Motorowy im. J.Młynarskiego. Działalność sportowa "siadła", lecz dzięki wcześniejszym osiągnięciom organizacyjnym klubu w Mistrzostwach Polski w 1993r. Polski Związek Motorowy powierza organizację Mistrzostw Świata i Europy w rajdach enduro. Do Kwidzyna zjechało ponad 140 zawodników. Było to największe sportowe wydarzenie dla mieszkańców Kwidzyna. Zawody zostały przez międzynarodowe jury bardzo wysoko ocenione pod względem sportowym i organizacyjnym. Pomimo tak pochlebnych ocen zwody te prócz splendoru dla organizatora nie przyniosły oczekiwanych korzyści finansowych. Do 1998 roku nie było widać KKM-u w zawodach motorowych.

 

 

| następna >